Відділ культури

ГО “МІЖНАРОДНИЙ ФОНД РОЗВИТКУ ОСВІТИ І КУЛЬТУРИ”, проголошує про початок отримання заявок на участь у міжнародній виставці-продаж творів мистецтва під назвою “Фатальна Жінка”.

Концепція Проекту.

Фатальна жінка”

…Іноді якось сумно стає, що роки йдуть, а через тебе не починалася війна, пара красенів не стріляють млосно травневого ранку, молоде дарування поетичного спрямування не посвячує віршів, і колекція розбитих сердець підозріло давно не поповнювалася.
А історія і кінематограф, як на зло, нагадують про Олену Прекрасну , Кармен, Лу Саломе чи Марію Стоян з безсмертного творіння Довженка «Мати».
Тільки видихнути можна “Фатальна жінка!”…
Вони увійшли в історію як la femme fatale, королеви серед жінок, що прославилися самопожертвою чи любов’ю, яку відчували до них …

Ця жінка виробляє зазвичай незабутнє враження – тут сходяться лід і полум’я, щирість і підступність, пристрасність і вміння безжально відмовляти. Її увагою складно володіти і практично неможливо примусити до чого-небудь…
У ній немає награності або манірності, зате з лишком щирості і іскрометності.
Так вже склалося, що нам щодень доводиться шукати жінку в різних іпостасях та станах.
Коли розглянути це судження без іронії, у лишень мистецькій площині, воно вже не здається дотепною грою слів – це, радше, філософське пояснення творчого акту.
Час впливає на моду, стиль, роль жінки, однак не міняє її єства. Справжні мистці наділені даром бачити Жінку, бачити по-особливому, бачити її природу, бачити щораз по-новому й виказувати полотну своє до неї ставлення. Тож і концепцію виставки можна окреслити так: не жінка в живописі, а живопис як засіб та прийом пізнання жінки.
Зображення несуть пам’ять минулого і сучасність водночас, розказують про продовження роду, про божественну силу, про те що жінка Всесвіт та проявляють Жіноцтво у трьох стихіях – земній, повітряній, водній; чи у трьох світах – земному, небесному і підземному. Кожна жінка може побачити тут себе…

В одну мить з’являється риса, емоція та настрій і через кілька хвилин зникає, адже живе мистецтво – миттєве, воно існує тут і зараз. Картинами на характерах ми спробуємо зловити ту саму мить.
Кожна картина — це чергова розповідь, есе або новела. Новий відбиток переживання, новий знімок теперішнього моменту. Види мистецтва змішалися. Жанри злилися.
«Фатальна Жінка» — свято живопису, що об’єднає твори художників різних шкіл. Та господинею цього свята залишеться Жінка.